Výrobky

Práce venku není žádná rekreace

Nedělejte si žádné iluze o tom, jaké to je pracovat venku. Často se totiž stává, že zaměstnanci pracující v kanceláři anebo v různých výrobních halách během pracovní doby zálibně koukají ven a říkají si, jak skvělé to mají lidé, kteří mohou celý den pracovat venku. Zvlášť, kdy je teplé jarní či podzimní počasí a sluníčko vybízí k tomu jít ven. To se nikomu nechce zůstávat doma anebo v kanceláři a tak podobně. Ovšem neměli bychom zapomínat na to, že lidé, kteří pracují pravidelně venku, tam zpravidla pracují celý rok, ať už jsou venku jakékoli povětrnostní podmínky.

pracovní oděv

A i kdyby to platilo s výjimkou mrazů, tak ani tak není práce venku žádný med. Jen si vzpomeňte na to, jaké to je třeba v létě, kdy i v našich zeměpisných šířkách panují tropické podmínky, teploty překonávají čtyřicet stupňů na slunci i ve stínu a ani v noci teplota příliš výrazně neklesá. To všichni trpí i při pobytu někde ve stínu v budově, natožpak při práci v exteriéru, tím spíše, pokud někdo pracuje na velkých betonových anebo asfaltových plochách, které teplo akumulují a v létě doslova žhnou. To jsou podmínky, které se snad ani nedají vydržet, a přesto je mnozí pracovníci musí absolvovat.

Žádné roční období není ideální

Ovšem ani při jarních a podzimních plískanicích či dokonce v zimě to rozhodně není žádný med. Když si odmyslíme případný mráz, tak člověka dokáže pořádně potrápit i ostrý studený vítr, který vás v případě, že ve vaší výbavě chybí kvalitní pracovní bunda, kterou nic neprofoukne, může s nachlazením a zápalem plic přivést až do nemocnice. A stejně tak nepříjemné je dělat venku v době, kdy prší.

dělník

A jak všichni moc dobře víme, počasí je vrtkavé a takové nepříznivé podmínky mohou panovat pěkně dlouho a měnit se ze dne na den z extrému do extrému. Takže je jasné, že i když máte ve své výbavě nezbytné pracovní bundy, tak ani s nimi není trvalá práce v exteriéru žádná báseň.