Peníze

Zcash mining je stále v začátku

.


Kryptoměna, která není ještě tak moc známá se dá poměrně snadněji vytěžit, než její starší sourozenci, proto je očekávaná s plnou náručí a zaručeným příjmem pro majitele. Její osud se vyvíjí během let, takže těžko na počátku stanovit, jak moc bude výkonná. To stejné je s miminkem, tak po narození těžko určíte, co z něho bude, zdali vědec, doktor nebo dělník. Stejně tak nelze stanovit délku životního běhu, který je u každého jinak stanovený. U některých kryptoměn ovšem víme přesně jejich počet a i rok, kdy se přestanou nové těžit do oběhu.
řetěz technologie.png

Narodil se Zerocoin

Tento název známe již od roku 2013. To byl prvopočátek zrodu. O rok později začali zakladatelé spolupracovat s kryptografy a miminko se začalo vyvíjet ve své anonymitě a získalo jméno Zerocash. Tím to nekončilo a další vývoj přinesl i nové jméno – Zcash. Oficiální spuštění nastalo až 28. října 2016 a tento název mu již zůstal.
zabezpečení kryptoměny.jpg
Proč vznikl a jak moc je šikovný?
Hlavní jeho úkol je používání speciálního kryptografického protokolu. Ten nás jako odesílatele a příjemce chrání a samozřejmě drží dohled i nad sumou, která může putovat na samotný konec světa. Tímto je naprosto anonymní. Výhodou je, že dokáže rozpoznat, zdali vůbec odesílatel tuto měnu má na účtu a může s ní disponovat, pak ji bez problému odešle. Zároveň má pod kontrolou, aby transakce se neprovedla vícekrát.
zlatá kryptoměna.jpg

.

Jeho popularita stoupá

Tak je pravdou, že patří mezi velmi populární měnu, stejně tak jako ethereum a také poměrně slušně vydělává. Nic méně jeho těžba je předem stanovena na konečnou cifru jako u bitcoinů – 21 miliónů, jen jeho těžební sláva by měla končit podstatně dříve a to okolo roku 2032. Vzhledem k tomu, že je vše na počátku, tak zcash mining se skutečně vyplatí. K těžbě není nutná drahá investice do extrémně výkonných minerů. Postačí stejně jako v případě těžby etherea, monera, dashe a dalších digitálních měn, kvalitní sestava z grafických karet. Pokud si nevíte rady, je lepší si o měně něco zjistit nebo se obrátit na odborníky, kteří se kryptoměnami zabývají. Pravdou je, že tato virtuální měna zaznamenala se svojí kvalitou velký úspěch, možná i díky tomu, že má o úroveň lepší zabezpečení, než samotný Bitcoin.

Zcash mining je stále v začátku
4.7 (93.33%)3
.